Konkurencje

Opis konkurencji

Test ujeżdżenia / Dressage test

Ujeżdżenie w Working Equitation rozgrywane jest zwykle pierwszego dnia. Od klasycznego ujeżdżenia różni się tym, że w najwyższych klasach konia prowadzi się jedną ręką, brak jest piaffu i pasażu, natomiast dużą uwagę uwagę przykłada się do lotnych zmian nogi oraz zmian tempa w galopie. Aby dowiedzieć się, jak wygląda ujeżdżenie w niższych klasach trudności oraz zapoznać się z testami ujeżdżenia, kliknij w przycisk poniżej.

Test zręczności / Ease of Handling/ Maneability test

Test zręczności powstał po to, żeby zaprezentować zręczność i wyszkolenie konia do pracy w terenie. Zawodnik ma do pokonania kilkanaście przeszkód takich jak slalom, bramka, mostek czy zagroda. Przeszkody należy pokonać technicznie, pokazując przy tym spokój i opanowanie konia. Test zręczności oceniany jest podobnie jak ujeżdżenie, w skali 10-punktowej na styl. Nie jest tu ważny czas pokonania parkuru, a sposób w jaki się to robi. Aby dowiedzieć się więcej na temat wymagań poszczególnych klas, kliknij w przycisk poniżej.

Test szybkości / Speed test

Najbardziej widowiskową, choć wcale nie najważniejszą konkurencją w working equitation jest niewątpliwie test szybkości. Pokonuje się tu te same przeszkody co w teście zręczności, jednak nie na styl, a na czas. Sędziowie oceniają tu tylko czas przejazdu, ewentualnie odejmując punkty za naruszenie lub rozbudowanie przeszkody.

Test z krowami / Cow test

Coraz rzadziej spotykana konkurencja, rozgrywana zwykle tylko podczas zawodów rangi mistrzowskiej. Nie ma klasyfikacji indywidualnej, tylko drużynową. Startuje w niej jednocześnie 4 zawodników, których zadaniem jest zapędzenie wybranej krowy ze stada do zagrody. Jeden z jeźdźców zagania, pozostali blokują stado.

Przewiń do góry