Szkolenie Working Equitation z Eweliną Zoń w Wilcze Rancho

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szkolenie Working Equitation z Eweliną Zoń w Wilcze Rancho

29 maja, 2020

Zapraszamy serdecznie na:

SZKOLENIE WORKING EQUITATION Z EWELINĄ ZOŃ

Szkolenie dedykowane jest pasjonatom koni i jeździectwa wszelkiej formy i treści, a więc mile widziane osoby starsze i młodsze, profesjonaliści oraz amatorzy jeżdżący sportowo i rekreacyjnie w dowolnym stylu jeździeckim. Z Eweliną na naszym ranczo spotykamy się regularnie, w tym roku zagości u nas aż trzy razy!

Nieważne, w jakim stylu jeździsz, nieważne, jaki poziom prezentujesz. Ważne jest to, czego chcesz lub wiesz, czego nie chcesz. Jeśli straciłaś/eś wenę, jeśli zgubiłaś/eś sens jeździectwa, jeśli borykasz się (tzn. miotasz), nie wiesz, co byś chciała/chciał jeździć, albo masz w głowie np.: Chcę jeździć wszystko!, jeśli już nie „kręcą” Cię skoki, albo nigdy Cię nie kręciły, a potrzebujesz adrenaliny, fanu, zajęcia lub odskoczni od codziennych zajęć, to mamy nadzieję, że właśnie czytasz o szkoleniu, które odpowie na Twoje potrzeby!

Jazdy, prowadzone w parach, dostosowane będą do Twoich umiejętności. Jeśli chcesz się rozwijać i poszerzać swą wiedzę na temat szeroko pojętego jeździectwa, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

WORKING EQUITQTION* to dyscyplina jeździecka, która ma za zadanie promowanie stylu jazdy wykorzystywanego zarówno w wojsku, westernie, klasyce, jak i w pracach polowych czy też w terenie. Celem nadrzędnym jest: wyszkolenie konia użytkowego do wszelkich zadań, potrzeb, celów, itd., jakie chcesz realizować poprzez posiadanie, jeżdżenie, trenowanie, czy też po prostu „bycie” w obecności tych zwierząt.

SYLWETKA TRENERA:

Ewelina Zoń jest trenerem, szkoleniowcem, sędzią i zawodniczką startującą i osiągającą sukcesy w zawodach międzynarodowych w tej jeszcze młodej, ale prężnie rozwijającej się, sportowej dyscyplinie jeździeckiej w Polsce – mowa oczywiście o Working Equitation. Ewelina jest także wielokrotną Mistrzynią Polski w stylu western, jak również wielokrotną uczestniczką w dużych, zagranicznych imprezach jeździeckich w konkurencjach: trail, western horsemanship, western pleasure, superhorse, reining. Swą wiedzę zdobywała trenując ze światowej klasy trenerami west.

W pracy z końmi stosuje sprawdzone przez siebie i poparte sukcesami metody szkoleniowe, w tym również metody naturalne. Podczas treningów bardzo duży nacisk kładzie na psychologię pracy z koniem oraz na indywidualne rozwiązywanie nurtujących jeźdźca problemów. Ewelina dodatkowo zajmuje się szkoleniem i przygotowaniem jeźdźców oraz koni do dyscypliny klasycznego ujeżdżenia, kładąc nacisk na właściwą budowę podstaw oraz na wzmocnienie umiejętności jeździeckich, stanowiących bazę do dalszej pracy nad wyższymi elementami tej konkurencji jeździeckiej. Właśnie to, jak również western, któremu oddała kawał swego życia, a co postanowiła połączyć w całość, dało podstawę do jej nowej, dojrzałej i przemyślanej – nowej miłości – WORKING EQUITATION

Spod jej trenerskiej ręki wyszło kilku Mistrzów Polskiej Ligi Western i Rodeo w konkurencjach western pleasure, trail oraz superhorse i reining w klasach open, amator, junior oraz dzieci.
Pod jej okiem zaczynają dojrzewać przyszli mistrzowie w WE.

Prywatnie jest bardzo ciepłą, otwartą i skromną „kumpelą zza miedzy”, wyróżniającą się niesamowitym luzem i poczuciem humoru.

Jak jeździ Ewelina, można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=rq71A7SPTjc

CEL SZKOLENIA:
Jeźdźcy w stylu west będą mieli okazję rozwinąć interesujące ich techniki i elementy jazdy, wprowadzające ich w WE. Niezdecydowani zostaną poprowadzeni przez Trenerkę, która skupi się podczas szkolenia na elementach, które jej zdaniem będą wymagały treningu na ich obecnym etapie rozwoju.

Jeźdźcy klasyczni i inni dowiedzą się, w jaki sposób techniki klasyczne można wprowadzić do codziennego treningu WE i jaki cudowny wpływ mają one na wszechstronny rozwój ich wierzchowców, zarówno w zakresie poprawy biomechaniki i muskulatury konia, jak również wpływu na ich rozwój psychiczny w szerokim tych słów znaczeniu.. Nie od dziś bowiem wiadomo, iż wielu czołowych na świecie jeźdźców klasycznych wprowadza i na co dzień korzysta z elementów stylu west i WE, szukając w ten sposób finezji i lekkości w swoim jeździectwie. Ewelina jest specjalistką i twórczynią wielu technik jeździeckich wspomagających west i ujeżdżenie klasyczne. Z połączenia wszelakich, przekonujących ją technik zrodziła się miłość do Working Equitaion.

Treningi prowadzone są w bardzo przyjaznej, przyjacielskiej atmosferze, co stanowi dobry punkt wyjścia do zgłębiania wiedzy od podstaw, aż po zaawansowane elementy jazdy. Każdy jeździec podczas szkolenia spędzi minimum 4 godziny w siodle ( 4 treningi po min. 1 godz.)

TERMIN:

29.05.2019 – 31.05.2020

UWAGA!

W dniu 30.05.2020 wieczorem wspólnie będziemy obchodzić urodziny Maćka!

MIEJSCE:

Wilcze Ranczo, ul. Kartuska 73G, 83-330 Borkowo k/Żukowa
GPS: 54°19’22”N, 18°19’12”E. Dojazd z Gdańska drogami DK7 do Żukowa, następnie DK20 i 211.

INWESTYCJA:

Jeźdźcy:
– 450 zł za całe szkolenie
– boks angielski dla własnego konia: 100 zł za całe szkolenie (w tym słoma, siano, owies lub wysłodki) – boks udostępniamy od 29.05.2020 rano (piątek) do 01.06.2020 wieczorem (niedziela)
– wypożyczenie konia ze stadniny – 100 zł za całe szkolenie

Wolni słuchacze:
– 50 zł za piątek, 100 zł za sobotę lub niedzielę, 200 zł za całe szkolenie

AKOMODACJA (dla zainteresowanych):

– śniadanie, kolacja – 15 zł
– obiad wegetariański – 25 zł
– nocleg (6 miejsc w dwóch pokojach 3 osobowych) – 50 zł za dobę
– całość, tj. 2 noclegi i 6 posiłków – 200 zł + obiad w piątek gratis

ROZKŁAD JAZDY:

piątek:

15.00 start: rejestracja uczestników, krótki wykład, określenie zakresu szkolenia, wspólne wytyczenie celów, przydział koni (dla chętnych), uzgodnienie harmonogramu zajęć

16.00 – 21.00 – treningi zapoznawcze – 1 cykl (treningi w parach)

21.00 – podsumowanie treningów, kolacja, integracja:)

sobota:

9.00 – śniadanie

10.00 – 15.00 – treningi – 2 cykl (treningi w parach)

15.00 – 16.00 – przerwa obiadowa

16.00 – 21.00 – treningi – 3 cykl (treningi w parach)

21.00 – podsumowanie treningów, kolacja, integracja, URODZINY MAĆKA:)

niedziela:

9.00 – śniadanie

10.00 – 15.00 treningi – 4 cykl (treningi w parach)

15.00 – podsumowanie szkolenia, pożegnalny obiad

INFORMACJE I ZAPISY:

tel: Maciek 601 628 521, Magda: 667 544 709
mail: kontakt@wilczeranczo.pl

Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki:

– jeźdźcy :200 zł
– wolni słuchacze – 50 zł

na konto:

Magdalena Piepiórka
27 2490 0005 0000 4100 4186 0050

Pozostała kwota do uregulowania w dniu przyjazdu (29.05.2020).

Ilość miejsc ograniczona. Tylko 8 miejsc dla jeźdźców!
O rezerwacji decyduje data wpływu zaliczki.

Z powodów organizacyjnych w przypadku rezygnacji ze szkolenia po 15.05.2020 zaliczka nie będzie zwrócona.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)

Szkolenie Working Equitation z Eweliną Zoń w Wilcze Rancho

Szczegóły

Data:
29 maja, 2020
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Wilcze Rancho
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Wilcze Rancho
ul. Kartuska 73G
83-330 Borkowo, Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Przewiń do góry